SU ARAMA VE SU BULMA

Yeraltı suyu araştırmalarında su sondajı öncesi arazide su varlığını tespit etmek amacı ile rezistivite çalışması yapılmaktadır. Bu çalışmada özdirenç değişimleri belirlenerek  yeraltını oluşturan tabakalar tespit edilir ve bu tabakaların su bulundurma kapasiteleri belirlenmeye çalışılır.

Su arama ve su bulma çalışmalarında elektrik özdirenç (rezistivite) yöntemi jeoloji mühendisleri tarafından başvurulan başlıca yöntemler arasında yer alır. Kayaçların yatay veya düşey yöndeki elektriksel iletkenlik farklarından yararlanarak jeolojik yapının ortaya konması elektrik özdirenç yöntemlerin uygulanmasındaki temel amaçtır.

Su sondajı yapılması istenen arazide, su arama ve su bulma çalışması yapılarak elde edilen bilgiler doğrultusunda gereksiz sondaj çalışmasının önüne geçilerek boş yere masraf etmekten kaçınmanın yolu doğru su arama ve su bulma çalışmasından geçmektedir.

Emek Müh Ltd Şti olarak en son teknoloji ürünü rezistivite ölçüm cihazı ve yeraltı suyu konusunda uzmanlaşmış jeoloji mühendisleri ile su sondajı konusundaki bilgi ve birikimlerine güvenerek yapacağımız Ankara’da su arama ve su bulma çalışmalarıyla arazinin en verimli su noktasını tespit etmekteyiz.

Su sondajı öncesi yapılacak yanlış çalışmalar sonucunda boşa zaman, para ve iş gücü kaybına yol açmadan bizimle irtibata geçmenizi dileriz.